Orkisz – bogactwo błonnika

Orkisz znany jest również jako pszenica orkiszowa. Jest to starożytna odmiana pszenicy o znaczących właściwościach żywieniowych. Jej stosowanie w diecie codziennej przynosi wiele pozytywnych konsekwencji zdrowotnych. Dlatego bezwzględnie warto wprowadzić mąkę orkiszową do swojej diety.

Zdrowotne korzyści spożywania orkiszu

Głównym atutem spożywania orkiszu w diecie codziennej jest dostarczanie do organizmu dużej ilości błonnika, która jest w nim zawarta. Błonnik jest składnikiem bardzo pożądanym w diecie zwłaszcza osób dbających o linie. Pomaga on w utrzymaniu prawidłowej masy ciała, a także reguluje poziom glukozy we krwi. Błonnik pokarmowy reguluję pracę jelit oraz wpływa na uczucie sytości. Orkisz jest również cennych źródłem minerałów i witamin, między innymi żelaza, magnezu, cynku i fosforu. Stanowią one bardzo cenne dla naszego zdrowia składniki, które wspomagają organizm w codziennym funkcjonowaniu. W orkiszu znajdują się witaminy z grupy B i antyoksydanty. Wpływają one korzystnie na komórki. Chronią je przed uszkodzeniami i wzmacniają system odpornościowy.

orkisz
orkisz

Wykorzystanie orkiszu w kuchni

W codziennej diecie orkisz może być wykorzystywany jako składnik ciast, makaronów i przeróżnych wypieków. Z powodzeniem może on zastąpić tradycyjną pszenicę. Produkty z orkiszu takie jak mąka, płatki czy otręby mogą być w codziennej diecie wykorzystywane na wiele różnych sposobów. Spożywając orkisz w diecie możemy wykorzystać cały potencjał składników odżywczych jakie są w nim zawarte. Możemy wykorzystać cały potencjał ten pradawnej pszenicy stosując ją w codziennym jadłospisie.

Mąka orkiszowa – cenny składnik diety

Mąka orkiszowa jest otrzymywana w procesie mielenia całych ziaren pszenicy orkiszowej. Nie powinny jej spożywać osoby z nietolerancją glutenu, ponieważ zawiera go w swoim składzie bardzo dużo. Wprowadzając mąkę orkiszową do naszej diety warto eksperymentować z różnymi przepisami, aby dostosować jej spożywanie do swoich indywidualnych preferencji smakowych i potrzeb.

Produkty marki BIONEST to odpowiedź na stale rosnące potrzeby zdrowego odżywiania. Nasza oferta obejmuje ekologiczne mąki, soczewice, kasze, płatki oraz oleje tłoczone na zimno. Każdy z nich przynosi wiele pozytywnych korzyści dla naszego zdrowia oraz codziennego funkcjonowania. W codziennej pracy dbamy o to, aby ziarna orkiszu z których następnie jest wytwarzana mąka orkiszowa spełniały najsurowsze kryteria produkcji mąki ekologicznej.