O marce Bionest

Marka BIONEST swoją działalność opiera na produktach pochodzących z ekologicznych lokalnych gospodarstw. Współpraca z okolicznymi mazurskimi rolnikami oferującymi naturalne, zdrowe zboża pozwala na staranne wyselekcjonowanie produktów, z których następnie powstają nasze mąki, kasze oraz oleje. Jesteśmy producentem serii produktów BIO – opatrzonych marką – MAZURSKIE ZBIORY. Działalność firmy opiera się na specjalistycznej wiedzy oraz ogromnej pasji do natury i ekologii. Bionest jest firmą rodzinną, która ceni sobie wzajemne relacje dbając przy tym o komfort wszystkich pracowników oraz jakość oferowanych produktów. Stale pracujemy nad tym, aby nasze usługi oraz produkty cechowała doskonała jakość. Poprzez nasze usługi chcemy promować wizję ekologicznego odżywiania w społeczeństwie.

Nasze cele

W firmie BIONEST stawiamy na najwyższą jakość oferowanych produktów oraz usług. Posiadamy odpowiednie narzędzia oraz doświadczenie w przetwarzaniu i oczyszczaniu półproduktów, które docelowo wykorzystywane są w dalszym procesie produkcyjnym.

01.
Podkreślanie pracy rolników

To na nich opiera się najważniejszy sektor gospodarki, który zapewnia żywność dla ludzi na całym świecie.

02.
Najwyższa jakość produktów i usług

Filarem naszej pracy jest budowa trwałych relacji z naszymi klientami bazując na obustronnym zaufaniu.

03.
Ekologiczne produkty

Stawiamy na zdrowe produkty pochodzące z upraw, bez pestycydów, herbicydów ani sztucznych nawozów.

Działalność firmy BIONEST

Łuskanie zbóż

Zaawansowany park maszynowy pozwala nam na każdym etapie uzyskiwać doskonałe efekty naszej pracy. Jesteśmy w stanie oczyszczać nawet 8 ton zbóż dziennie, które następnie służą do uzyskiwania pełnowartościowych produktów i są doskonałym uzupełnieniem naszej diety. Skupiamy się tylko na zbożach ekologicznych, głównie na orkiszu, samopszy i płaskurce.

Handel zbożem

Prowadząc firmę staramy się nawiązywać przyjazne relacje z okolicznymi rolnikami, które przeradzają się we współpracę handlową. Przez lata pracy udało nam się stworzyć szeroką sieć relacji, która pozwala nam na skupowanie wysokiej klasy zbóż oraz eksportowanie ich do innych krajów Europy m.in. Francji, Belgii, Holandii.

Tłoczenie oleju

Dzięki odpowiednim maszynom tłoczymy wysokiej jakości olej na zimno. Obróbka ziaren oraz nasion w niskiej temperaturze umożliwia zachowanie wszystkich cennych składników, witamin oraz organicznych związków w uzyskanym oleju.

Pakowanie i konfekcja zbóż

Zboża, które pozyskujemy wyłącznie od lokalnych dostawców spełniają najbardziej rygorystyczne wymogi. Konfekcjonujemy oraz pakujemy ekologiczne mazurskie plony selekcjonując przy tym tylko te wysokiej jakości.

Certyfikaty

Dowodem naszego najwyższego oddania i zaangażowania w ekologiczne produkty najwyższej jakości są certyfikaty GMP+ oraz TUV Rheinland

Jesteśmy członkiem Stowarzyszenia
Polska Ekologia