Ekologiczny granulat dla koni z łuski orkiszowej

Świadomość ekologii wzrasta również u rolników i właścicieli zwierząt. Poszukują oni sprawdzonych i co najważniejsze – przyjaznych dla środowiska rozwiązań, które nie tylko zapewniają zwierzętom komfort, ale również przyczyniają się do troski o naszą planetę. Ekologiczny granulat z łuski orkiszowej BIONEST to innowacyjne rozwiązanie, które łączy w sobie funkcjonalność z troską o środowisko.

Przyjazny dla środowiska skład oraz produkcja

Ekologiczny granulat dla koni z łuski orkiszowej jest w pełni biodegradowalny oraz przyjazny dla środowiska. Orkisz, który jest jedną z najstarszych roślin zbożowych, ceniony jest za swoje właściwości oraz bardzo mały wpływ na ekosystem. W procesie produkcji ekologicznego granulatu dla koni z łuski orkiszowej staramy się minimalizować opady. W taki sposób dążymy do zrównoważonego rozwoju.

ekologiczny granulat dla koni
ekologiczny granulat dla koni

Dlaczego warto postawić na tego typu granulat?

Zdrowie oraz komfort koni

Przede wszystkim ten rodzaj ściółki jest całkowicie bezpieczny i zdrowy dla koni. Jest to produkt hipoalergiczny i wolny od kurzu. Dzięki temu zmniejsza ryzyko alergii oraz problemów z układem oddechowym u koni.

Doskonała absorpcja

Ekologiczny granulat dla koni z łuski orkiszowej w formie pelletu charakteryzuje się doskonałą chłonnością. Dzięki temu produkt ten w skuteczny sposób chłonie wilgoć i nieprzyjemne zapachy. Dzięki temu stajnia na długo pozostaje sucha i czysta. Wpływa to nie tylko na komfort konia, ale także na łatwość utrzymania porządku. Poza tym rozwiązanie takie jest niezwykle ekonomiczne, ponieważ w ten sposób zużywamy o wiele mniej ściółki.

Większa wydajność ściółki

Tego typu ściółka jest bardzo wydajnym produktem. Długotrwałe działanie przekłada się na mniejsze jej zużycie. Prowadzi to do oszczędności nie tylko pieniędzy, ale przede wszystkim czasu związanego z wymianą oraz utylizacją.

Granulat BIONEST przyjazny dla środowiska

Ochrona środowiska naturalnego powinna być dla nas wszystkim działaniem priorytetowym. Jako producent ekologicznej żywności stawiamy na rozwiązania wyłącznie przyjazne naturze. Nasza produkcja opiera się na wykorzystaniu odpadów rolniczych. Dzięki temu zmniejszamy ich ilość i wspieramy zrównoważony rozwój. Biodegradowalność granulatu oznacza, że po jego użyciu można go kompostować. W ten sposób przyczyniamy się do zamknięcia cyklu ekologicznego.