Ekologiczne produkty BIONEST – dobro płynące z natury

Czy zastanawiamy się czasami nad tym po jakie produkty sięgamy? Czy są to produkty, które przynoszą korzyść dla zdrowia? Wielu z nas mechanicznie wybiera produkty po które sięga od lat. Może warto zmienić swoje nawyki i zagłębić się w korzyści jakie może przynieść wybieranie zdrowych i sprawdzonych produktów? Produkty BIONEST powstają w zgodzie z naturą i zdecydowanie jest to wybór, na który warto postawiać w naszej codziennej diecie.

Dlaczego oleje zimno-tłoczone są tak dobre dla naszego zdrowia?

Oleje tłoczone na zimno wytwarzane są tylko w niskich temperaturach w procesie tłoczenia nasion lub owoców. Oleje, które kupimy w sklepach i po które sięgamy najczęściej niestety powstają poprzez podgrzewanie składników co prowadzi do utraty cennych składników odżywczych i witamin. W przypadku procesu tłoczenia oleju na zimno wszystkie cenne składniki zostają zachowane. Oleje BIONEST są całkowicie wolne od pestycydów i sztucznych substancji. Produkcja naszych olejów opiera się na zrównoważonych praktykach rolniczych, które minimalizują negatywny wpływ na glebę, wodę oraz powietrze.

produkty BIONEST
produkty BIONEST

Zalety spożywania olejów tłoczonych na zimno

Ponieważ oleje tłoczone na zimno zachowują więcej witamin, minerałów oraz przeciwutleniaczy dostarczają one organizmowi wiele cennych substancji. Spożywając je codziennie znacznie wzmacniamy odporność naszego organizmu. Poza tym są świetnym źródłem kwasów tłuszczowych, które wspierają zdrowie serca, mózgu oraz ogólny stan organizmu. Oleje BIONEST są produktem mało przetworzonym, więc są bardziej zgodne z naturalnymi procesami metabolicznymi.

Jak wykorzystać oleje tłoczone na zimno w codziennej diecie?

Oleje zimno-tłoczone doskonale sprawdzą się jako dodatek do sałatek, sosów czy dipów. Charakteryzują się świetnym i niepowtarzalnym smakiem i aromatem. Możemy je również wykorzystywać do delikatnego podgrzewania na przykład podczas duszenia warzyw czy gotowania na parze w niskich temperaturach, aby nie utraciły cennych właściwości.

Sięgając po produkty BIONEST

nie tylko dbasz o zdrowie swoich i swoich bliskich, ale również aktywnie troszczysz się o środowisko naturalne. Nasz sklep oferuje nie tylko oleje ale również całą gamę produktów eko, które z pewnością przyczynią się do osiągnięcia wymaganej kondycji i zdrowia.